KOMITET NAUKOWY



Dr n. med. Anna Szalcunas-Olsztyn
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny / Olsztyn
Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku.

Specjalista z Radiologii i Diagnostyki Obrazowej z 20-letnim doświadczeniem.
Od 1997 roku związana z Działem Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, gdzie zajmuje się diagnostyką piersi, a od grudnia 2013 r. kierownik Pracowni rezonansu MR Spectro (od 2018 r. LUXMED).
Członek stowarzyszeń radiologicznych (Sekcja Diagnostyki Obrazowej Chorób Piersi PLTR, Sekcja Neuroradiologii PLTR, European Society of Radiology od 2007 r., European Society of Breast Imaging od 2013 r.) oraz wykładowca szkoleń i warsztatów radiologicznych.

Zainteresowania zawodowe: diagnostyka piersi (mammografia, usg, MR piersi, łącznie z procedurami inwazyjnymi), neuroradiologia oraz radiologia pediatryczna głównie w zakresie badań metodą MR.



Dr n. med. Krzysztof Dowgierd
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy / Olsztyn
Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku (1998 r.)

Ordynator Oddziału Chirurgii Szczękowo Twarzowej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej i Kierownik Centrum Wad Twarzoczaszki w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Specjalista w dziedzinie chirurgii czaszkowo – szczękowo – twarzowej, specjalizujący się w rekonstrukcjach części twarzowej czaszki i jamy ustnej, operacyjnym leczeniu deformacji i wad twarzy zarówno dzieci jak i osób dorosłych.

Swoje zainteresowania rozwijał w zagranicznych placówkach naukowych, z sukcesem wdrażając najlepsze rozwiązania z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej, czaszkowo - twarzowej i ortognatycznej w swojej praktyce lekarskiej.
Dr n. med. Mariusz Furmanek
CSK MSWiA / Warszawa
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku.

Wykładowca Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Zastępca Kierownika Zakładu Diagnostyki Radiologicznej CSK MSWiA w Warszawie.

Wieloletni współpracownik Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu, Światowego Centrum Słuchu w Warszawie.

Autor, współautor, współredaktor publikacji medycznych i podręczników z dziedziny radiologii i diagnostyki obrazowej.
WYKŁADOWCY


dr hab. n. med. Dawid Larysz, prof. COI
Centrum Onkologii w Gliwicach
Specjalista neurochirurgii, neuropsycholog.

Profesor Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie.
Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach
Uzyskał tytuł dr hab. n. med. na podstawie monografii pt. „Ocena wyników leczenia izolowanych kraniosynostoz u dzieci z uwzględnieniem aspektów klinicznych, biomechanicznych oraz neurorozwojowych” oraz mgr psychologii na podstawie monografii " „Ocena zaburzeń neurorozwojowych u dzieci leczonych z powodu izolowanego przedwczesnego zarośnięcia szwów czaszkowych.

Jako pierwszy w Polsce wprowadził do praktyki neurochirurgicznej małoinwazyjne, endoskopowe metody leczenia dzieci z kraniosynostozami oraz zindywidualizowane przedoperacyjne planowanie zabiegów neurochirurgicznych z zastosowaniem nowoczesnych analiz biomechanicznych, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Twarzy i Czaszki.
Twórca interdyscyplinarnego centrum diagnostyczno- terapeutycznego „Kangur” w Katowicach, dedykowanego dzieciom i dorosłym z wadami czaszki.






lek med Anna Śleszyńska-Górny
Wojewódzki Dziecięcy Szpital Specjalistyczny / Olsztyn


Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku (2005 r.).

Uzyskała dyplom European Diploma in Radiology w 2014 r.
Od 2011 r. pracuje w Dziale Radiologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, a od 2014 r. w Pracowni Rezonansu Magnetycznego Spectro (od 2018 r. LUXMED).

W latach 2011-2018 prowadziła zajęcia dydaktyczne z zakresu anatomii oraz radiologii ze studentami Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest radiologia pediatryczna, szczególnie onkologia dziecięca.
lek med Marta Bladowska
Wojewódzki Dziecięcy Szpital Specjalistyczny / Olsztyn
Absolwentka Akademii Medycznej w Białymstoku (2004 r.).

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej (od 2012 r.) w Zakładzie Radiologii Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Główne zainteresowania naukowe obejmują obrazowanie TK i MR , radiologię pediatryczną, neuroradiologię i diagnostykę głowy i szyi.

W wolnym czasie interesuje się jazdą motocyklem, podróżami i muzyką.